wake up...

Hakkında

Ben kimim?

Neler yaptım?

Ben Kimim
Ben Kimim

Henüz çocukken kullanma fırsatı bulduğum analog fotoğraf makinesiyle görselin büyüsüne tanık oldum. Genç yaşta birçok fotoğrafçı ile çalışıp henüz lise yıllarında organizasyon fotoğrafçılığı ve kameramanlığında tiyatroların çekimlerini yapıp, fotoğraf stüdyoları ile çalışır olmuştum.

Eğitim amaçlı bir Avrupa seyahatinin ardından Selçuk Üniversitesi'nde lisans alanındaki teorik çalışmalarımı pratikte şehrin önde gelen ajanslarında edinilen tecrübelerle taçlandırdım. Oneway, Metraj Film, OMP Turkey, Akıllı Platform gibi reklam ajanslarında alanın içindeki birçok tecrübeyi özümserken kurumsal tarafın tecrübesini de atlamayarak sektörlerinin önde gelen firmalarından Robosys, Çelikel, Maynmedya, Arel Tarım gibi şirketlerin reklamcılık ve pazarlama faliyetlerine etki eden iletişim çabalarında aktif roller aldım. Kurumsal çalışmalardaki tecrübelerimi bu anlamda Konya Büyükşehir Belediyesi kadrosunda Şehir Tiyatrosu'nun grafik tasarımlarından ve video içerik üretimlerinden sorumlu olduğum birkaç oyun ile genişlettim. Bu genişlemeleri 2015 yılında ülkemizde gerçekleşen G20 zirvesinde aldığım görev ve TRT Ankara Stüdyoları'nda bulunduğum gönüllü süreçler izledi.

Global köy biçimine evrilen medya dünyasında Houston, Texas'ın en büyük ajanslarından biri olan THE MEDIATIX'te Director of Photography olarak aldığım görevim önemli bir uluslararası yapı taşı oluşturdu. Bununla birlikte ülkemizde de uluslararası faaliyet alanında DGTLFACE şirketinde yöneticilik yaptığım Creative Departmanla çok dilli medya üretimleriyle dünyaya seslenen içerikler oluşturduk.

Elbette pratik üretimlerin bilimden yoksunluğu kabul edilemezdi. Bu sebeple tecrübenin peşindeki misyonlarımı teorik alan çalışmalarım da takip etti; yüksek lisans eğitimimi disiplinlerarası bir beslenmeye kanalize ederek hem halkla ilişkiler hem de Radyo, Sinema ve Televizyon alanından aldığım ek derslerle tezim de dahil olmak üzere uluslararası sempozyum ve makale çalışmaları ortaya koydum. Bu alandaki çalışmalarımı taçlandıran "Tüketim Matrixi" kitabımla tüketim ve teknolojinin etkileşimi noktasında kapsamlı inceleme ve tespitlerde bulunarak akademik olarak uzmanlık unvanımı kazandım.

Mektepli ve alaylı tecrübenin peşindeki tüm mücadelelerde edindiğim deneyimler neticesinde bölgesinde öncü DGTLFACE firmasında orta düzey bir yönetici olarak bulundum. Bu süreçte yönetimimdeki grafik, videography, sosyal medya ekiplerimle uluslararası arenada birçok dilde çok kültürlü içerik üretimlerimizi gerçekleştirdik.

Bugün akademi ve sektörün tecrübe senteziyle markalara danışmanlık sağlamakta, ekiplerimle birçok şehirde grafik, videography ve sosyal medya alanlarında çözüm ortaklığı sağladığım bir ajans yapılanmasına liderlik ediyorum.

  • E-mail: mail@recepsunnetci.com